Aktualności 

Międzynarodowy Rajd KRAK 2014 ponownie w hotelu SORAY;-)

W nadchodzący weekend będziemy mieli przyjemność gościć w hotelu SORAY Grupę Pasjonatów Pojazdów Zabytkowych.. Poniżej kilka ważnych informacji, dotyczących tego wydarzenia..

"Międzynarodowy Rajd KRAK w 2014 roku jest VII rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Rajd organizowany jest przez grupę pasjonatów pojazdów zabytkowych z Koła Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Krakowskiego.
Po raz pierwszy rajd odbył się w 1974 i jedynie z przerwą w okresie stanu wojennego rozgrywany jest do dziś. Łatwo wiec policzyć, że to Jubileuszowy 40 Rajd KRAK. 
Rajd od kilku lat jest zgłaszany do Międzynarodowej Federacji Pojazdów Zabytkowych FIVA i corocznie gości uczestników z zagranicy.
Samochody biorące udział w Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych (MPPZ) podzielone są na cztery grupy wiekowe, i tak auta wyprodukowane: do 1945 r. to gr. I , do 1960 r. – gr. II, do 1970 – gr. III i gr. IV- po 1970 r. i mające minimum 30 lat. Zgodnie z przepisami FIVA pojazd zabytkowy to pojazd minimum trzydziestoletni.
W tym roku bazą rajdu jest Wieliczka. W pierwszym dniu (sobota 05.07.2014) zawodnicy z Wieliczki przejadą przez Niegowić , Nowy Wiśnicz, Lipnicę Murowaną do Brzesko i z powrotem do Wieliczki. W drugim dniu rajdu (niedziela 06.07.2014) zawodnicy będą zwiedzać Muzeum Lotnictwa w Krakowie a następnie zaprezentują swoje samochody na terenie hali widowiskowo-sportowej Kraków Arena i w czasie Konkursu Elegancji w Rynku Głównym w Krakowie."

powrót

Rezerwuj online!

Przyjazd:
Wyjazd:
Rezerwuj online!

Obiekt na mapie (zobacz)

Hotel Kraków - Wieliczka